Darmowa dostawa od 60,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

TESLA opatentowała Wycieraczki Laserowe!

2020-12-10
TESLA opatentowała Wycieraczki Laserowe!

Może to nie jest najlepsza wiadomość dla producentów wycieraczek, ale cóż, trzeba iść z duchem czasu!

 

Tesla złożyła patent na zaawansowane technologicznie LASEROWE Wycieraczki Szyby Przedniej, które czyszczą szybę samochodu poprzez wypalanie brudu i zanieczyszczeń za pomocą wiązek laserowych.

Producent samochodów elektrycznych ma również nadzieję na zastosowanie tej techniki czyszczenia paneli słonecznych i dachówek zbudowanych przez spółkę zależną SolarCity.

Patent został zgłoszony w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, zwraca uwagę na nieskuteczność tradycyjnych Wycieraczek Samochodowych, które zazwyczaj nie są w stanie dotrzeć do każdej części szyby przedniej.

Twierdzi również, że proces usuwania zabrudzeń wodą i mydłem skutkuje „bezproduktywnym czasem” w oczekiwaniu na wyschnięcie szyby.

System „czyszczenia laserem impulsowym” ma być skonfigurowany w taki sposób, aby nie uszkadzał oczu pasażerów pojazdu ani innych elementów, które mogłyby zostać uszkodzone przez wiązkę lasera o dużej intensywności, stwierdza patent.
Patent wyjaśnia dalej, w jaki sposób każdą szklaną powierzchnię samochodu można wyczyścić za pomocą laserów, w tym kamer i czujników używanych do autonomicznej jazdy.

Urządzenie czyszczące może być instalowane jako urządzenie modułowe w pojeździe i ma zapewniać mycie na przykład szyby przedniej, obiektywów kamer samochodowych, szyb bocznych, lusterek itp - stwierdza patent.

Tesla może się pochwalić pionierskimi nowymi technologiami samochodowymi, w szczególności poprzez rozwój samochodów całkowicie elektrycznych i wdrażanie zaawansowanych możliwości autonomicznej jazdy.

Firma jest również znana z tego, że wszystkie swoje patenty są otwarte, co oznacza, że takie laser czyszczący mogłyby trafić na rynek masowy za pośrednictwem innego producenta.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 949 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-23
Polecam
2024-06-17
Ok
pixel