Darmowa dostawa od 60,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wskazówki oraz sugestie dotyczące Wycieraczek Samochodowych

2020-12-04
Wskazówki oraz sugestie dotyczące Wycieraczek Samochodowych

Wskazówki oraz sugestie

Jeśli po wymyciu szyby przedniej oraz oczyszczeniu i odtłuszczeniu samych piór wycieraczek, w dalszym ciągu wycieraczki nie działają jak należy, prawdopodobnie nadszedł czas na wymianę wycieraczek samochodowych. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.

Linie pojawiające się na przedniej szybie.
Guma pióra wycieraczki może stwardnieć lub ulec uszkodzeniu z upływem czasu lub wystawieniem na działanie promieni słonecznych, pozostawiając drobne krople wody na przedniej szybie.

Paski pojawiające się na przedniej szybie.
Utwardzona lub starzejąca się guma wycieraczki może powodować grubsze pasma wody na ekranie.

Przepuszczane/przeskakiwanie.
Uszkodzenia ramion lub długie okresy postoju mogą zdeformować krawędź pióra wycieraczki, powodując efekt zamazanej szyby przedniej. Oznacza to, że zagrożenie widocznością jest największe podczas mijania innych pojazdów w nocy.

Rozmazywanie.
Pogorszenie działania piór wycieraczek lub zmniejszenie ciśnienia wycieraczek może spowodować, że część szyby przedniej będzie niewyraźna.

Hałas.
Hałaśliwe wycieraczki mogą oznaczać, że element wycieraczki jest zdeformowany lub stwardniały, w wyniku czego struktura pióra wycieraczki jest zużyta.

Drganie.
Zdeformowany element wycieraczki, niewłaściwy adapter lub starzenie się pióra mogą powodować szarpanie i głośny ruch ramienia wycieraczki.

Podnoszenie od wiatru.
Jeśli wysokie prędkości stale powodują, że wycieraczka omija części szyby, należy wymienić pióro wycieraczki lub ramię wycieraczki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 906 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-03
Świetne wycieraczki w dobrej cenie. Robią to do czego zostały stworzone. Tyle i aż tyle. Uwielbiam i będę kupował kolejne zestawy. Polecam znajomym
2024-04-29
Idealnie dopasowane. Dobre wykonanie. Zdecydowanie na plus.
pixel