Darmowa dostawa od 60,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-08-03

Wycieraczki Samochodowe - Typy i Rodzaje

Dostępnych jest wiele różnych typów wycieraczek, na przykład: wycieraczki standardowe, wycieraczki ze spojlerem, czy wycieraczki płaskie (aero). Postaramy sie tutaj napisać o różnych typach oraz ich zastosowaniach i właściwoąciach. Nie każdy typ wycieraczek może być używany w każdym typie pojazdu - więc skorzystaj z naszej wyszukiwarki pojazdów, aby znaleźć odpowiednie typy wycieraczek dostępne dla Twojego samochodu.

Standardowe (konwencjonalne) pióra wycieraczek samochodowych.

Standardowe pióra wycieraczek jak do tej pory są najczęstszym rodzajem wycieraczek szyby przedniej, często są określane jako szkieletowe i nadal są montowane w większości nowych pojazdów, chociaż liczba ich jest coraz mniejsza. Zazwyczaj są one mocowane do pojazdu za pomocą haka mocującego na ramieniu wycieraczki. Rozmiary wahają się od 250mm do 700mm i często zdarza się, że różnią się rozmiarem po stronie kierowcy oraz pasażera. Jeśli już je masz, można je łatwo wymienić na inny zestaw standardowych wycieraczek lub nowy typ ulepszonycg płaskich piór wycieraczek aerodynamicznych — zostały one przedstawione poniżej.

Wycieraczki Samochodowe ze spoilerem

Tego typu pióra wycieraczek wyposażone są w specjalny spoiler, który biegnie przez całą długość pióra. Pomaga on utrzymać pióro bliżej przedniej szyby przy wyższych prędkościach i zwykle są stosowane tylko po stronie kierowcy. Tutaj też są one zwykle mocowane do pojazdu za pomocą hakowego mocowania "U".

Płaskie, Bezszkieletowe Pióra Wcieraczek (Aero)

Płaskie pióra wycieraczek charakteryzują się całkowicie nowym stylem oraz technologią i szybko stają się standardem w nowych pojazdach. Tego typu pióra wycieraczek nie mają metalowej ramy w kształcie „szkieletu”. Zamiast tego mają naprężą metalową szyną osadzoną w gumowej strukturze pióra wycieraczki. Taka konstrukcja pozwala uzyskać bardziej płaski, aerodynamiczny kształt, który redukuje szum wiatru. Wewnętrzna metalowa listwa wywiera stały nacisk na całej długości ostrza i ma wbudowany spoiler. Jest mniejsza niż konwencjonalna wycieraczka, dzięki czemu ogranicza pole widzenia kierowcy.

Wycieraczki tego typu mocowane są za pomocą różnych uchwytów w zależności od marki oraz modelu samochodu. Producenci tego typu wycieraczek wyszli również również, na przeciw oczekiwaniom użytkowników starszych aut i stworzyli wycieraczki płaskie z mocowaniem "na haczyk" by można było je zamontować w starszych samochodów wyposażonych w szkieletowe wycieraczki samochodow

Wycieraczki hybrydowe

Wycieraczki hybrydowe łączą aerodynamiczny kształt płaskiego pióra z solidną konstrukcją wycieraczki konwencjonalnej. Przegubowa rama z tworzywa sztucznego tworzy aerodynamiczną powłokę pióra wycieraczki. Pozwala to na płynniejszy przepływ powietrza, co z kolei wytwarza równomierną siłę docisku na całej długości ostrza. Pod tą powłoką znajduje się stalowa podkonstrukcja, która zapewnia solidne podparcie dla gumowego elementu wycierającego. Ta pomysłowa konstrukcja pozwala całej wycieraczce dopasowywać się do kształtu przedniej szyby, zapewniając płynne, wydajne i ciche działanie wycieraczki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 929 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-07
szybka dostawa, produkt bez zastrzeżeń
2024-06-01
All good
pixel